Bieg ojca Jońca, to otwarta, cykliczna impreza biegowa przeznaczona dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Impreza upamiętnia ojca Józefa Jońca SP, pijara – zakonnika, kapłana i wychowawcę dzieci i młodzieży, wybitnego społecznika. I tym razem nie mogło zabraknąć tutaj reprezentantek z naszej szkoły.

Rano odbyła się w szkole specjalna zbiórka, gdzie pani Oksana i Iga przedstawiły raz jeszcze regulamin całego wyjazdu. Na miejscu nie mogło zabraknąć obowiązkowej rozgrzewki, aby później czekać już na start w swojej grupie biegowej.

Założenia biegu są bardzo nam bliskie, gdyż hasłem przewodnim każdego wyścigu jest jeden cel: Ruch rzeźbi umysł i ciało.

Bardzo cieszymy się, że nasze dziewczęta mogły wziąć udział w tychże zawodach. Każda, zgodnie z założeniami biegu, wróciła z medalem, koszulką i oczywiście w dobrych humorach!!!