W ramach działalności szkolnego wolontariatu, nasze uczennice miały okazję spotkać się z wolontariuszką Mary’s Meals PolskaMarceliną Bobkowską. Dziewczynki będą brały niedługo udział w akcji – plecak dla Afryki (szczegóły podamy w najbliższym czasie) dla podopiecznych tejże fundacji.

Na spotkaniu dziewczęta dowiedziały się o zakresie działalności fundacji, która zajmuje się przede wszystkim dożywianiem najuboższych dzieci na świecie, w miejscu ich edukacji. Często jest to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia. Pani Marcelina przedstawiła prezentację, podczas której dziewczęta dowiedziały się o wszystkich wspomnianych działaniach.

Same też chcą się włączyć w pomoc dla dzieci organizując akcję plecak dla Afryki.

Serdecznie dziękujemy pani Marcelinie za cenne i piękne spotkanie oraz pani Izabeli Wachowiak, dzięki której mogło dojść do spotkania.