Za nami pierwszy w tym roku szkolnym – spacer dla Mam z Córkami, który poprowadziła nauczycielka historii w naszej szkole – Magdalena Zgórska – Bartkowiak. Pogoda nam dopisała. Uczestniczki również 🙂

Tym razem ruszyłyśmy z placu przed katedrą, gdzie przy kościele NMP dowiedziałyśmy się tajemnicy jednego z kamieni, które są wbudowane w kościół. Później przeszłyśmy w kierunku na Chwaliszewa, gdzie wyjaśniła się z kolei tajemnica nazwy tego miejsca – czyli szewca Chwaliszewa. Następnie trasą przez Stare Koryto Warty doszłyśmy na Stary Rynek i pod poznańską Farę. Spacer zakończył się przy koziołkach, które na czas remontu placu Kolegiackiego, znajdują się w parku Chopina, na tyłach Fary.

W nagrodę – wszystkie dziewczynki zrobiły sobie z nimi zdjęcie i otrzymały na karcie pracy – wybraną przez siebie naklejkę – za wysiłek i wytrwałość.

Następne spotkanie 21 marca. Szczegóły podamy w najbliższym czasie.