Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia, nasza szkoła zorganizowała razem z panią Magdaleną Zgórską – Bartkowiak i uczennicami – krótki apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który rozpoczął się o godzinie 11:00. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło i hymn, który został uroczyście odśpiewany o 11:11.
Uczennice w ciekawej inscenizacji przedstawiły krótko losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej oraz nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na
mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj. Przy tej okazji – śpiewaliśmy wspólnie pieśni patriotyczne, które z dziewczynkami przygotowała pani Aster Haile – nauczycielka muzyki w naszej szkole.
Sporą niespodzianką było przygotowanie przez klasę startową, wraz z panią Natalią Wojciech, piosenki „Niepodległość”. Dziewczynki były bardzo przejęte występem – za co później zostały nagrodzone brawami.
Każda z uczennic miała też przypięty kotylion, który wykonały wspólnie na zajęciach z panią Agnieszką Kulas.

A wieczorem – spotkaliśmy się wspólnie na Wieczornicy, przygotowanej przez Rodziców z poznańskiego Sternika.

Życzymy wszystkim wspaniałego świętowania tej ważnej dla nas wszystkich rocznicy.