W poniedziałek (20.10.2014) nasze Niedźwiadki wzięły udział w kampanii na rzecz włączenia społecznego dzieci z niepełnosprawnościami pt. „Uczymy się razem żyć – taki mały, taki duży!”.

Przedszkolaki miały przyjemność obserwować pracę aktorów wcielających się w role dzieci niepełnosprawnych. Niedźwiadki w przystępny i odpowiedni do swojego wieku sposób zostały wprowadzone w świat krążowników (wózków inwalidzkich) oraz przeszkód, z jakimi borykają się dzieci niepełnosprawne. Uczesniczyły w dyskusji nt. sposobów niesienia pomocy tym dzieciom. Po wystąpieniu gości Niedźwiadki wykonywały kolorowe rysunki dla niepełnosprawnego Marka pt. „W co mogłabym/mógłbym bawić się z niepełnosprawnym kolegą?”.
Kampania miała za zadanie uwrażliwić dzieci na otaczający je świat, zwrócić uwagę na to, że nie każdy jest taki sam – i to się udało.

Dzieci zrozumiały, że świat jest różnorodny i skrywa dzieci na krążownikach – tak samo piękne i wyjątkowe jak my!

Galeria – Warsztaty kukiełkowe