Publikujemy informację organizatorów na temat tegorocznego jubileuszowego biegu. Co roku, nasze uczennice – praktycznie ze wszystkich roczników, brały udział w tej imprezie. Niestety, z powodów epidemii – uległa zmianie data biegu.

Wszystkie informacje można znaleźć również na stronie http://www.bieg-jonca.pl/

Poniżej publikujemy informację od organizatorów:

„Z przykrością musimy podjąć tę decyzję i poinformować, że ze względu na trwającą epidemię koronawirusa SARS-CoV2, 10. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca  zostaje przełożony na nowy termin: 24  września 2021 roku.

W organizacji naszych imprez zawsze na pierwszym miejscu stawiamy na bezpieczeństwo i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Dbałość o zdrowie i życie zawodników, opiekunów, gości, kibiców, a także naszych współpracowników i wolontariuszy to nasze priorytety.

Wszyscy, uczestnicy i organizatorzy, czekaliśmy na ten start, jednakże w obecnej sytuacji kolejnej fali epidemii nie ma możliwości organizacji imprezy biegowej. Zmiana terminu biegu jest jedyną słuszną.

Pozostajemy w gotowości. Bardzo chcemy zorganizować dla Was  10.Bieg Jońca i marzymy, aby znowu zgromadził setki dzieci i młodzieży oraz dorosłych biegaczy i biegaczki. Gdy tylko będzie to możliwe, znowu spotkamy się na starcie. Wierzymy, że po trudnych i długich miesiącach epidemii, 10. Bieg Jońca będzie wspaniałym wydarzeniem, pełnym niesamowitych emocji i dobrej sportowej atmosfery, którą wszyscy razem stworzymy. Doceńmy to i bądźmy razem!

Jesteśmy przekonani, że coraz bliżej nam do końca epidemii i nasza praca już włożona w organizację biegu oraz zaangażowane znaczne środki finansowe nie pójdą na marne. Ufamy, że uczestnicy podejdą do tej trudnej decyzji ze zrozumieniem, cierpliwie poczekają i przeniosą wpisowe na start w nowym terminie. Taka postawa uczestników będzie dla nas ogromnym wsparciem, tym bardziej, że wszystko w tym projekcie robimy społecznie, z pasją oraz z przekonaniem, że warto działać nawet, gdy piętrzą się trudności.  Gwarantujemy, że opłaty startowe nie ulegną zmianie dla tych wszystkich, którzy nie wycofają się i pozostaną na listach startowych.

Zasady dotyczące wniesionych opłat startowych i ich przeniesienia na inny termin oraz ewentualnej rezygnacji z udziału pozostają takie same, jak przy wcześniejszej zmianie terminu.

Oto szczegółowe informacje dotyczące możliwości, jakie uczestnicy mają  w związku ze zmianą daty imprezy:

• Pierwsza opcja to przeniesienie opłaty startowej na nowy termin – 24 września 2021. Jeśli uczestnicy zdecydują się na start, nie muszą nic robić – po uruchomieniu zapisów automatycznie znajdą się na liście startowej.

• Zwrot wpisowego to druga możliwość. Uczestnikom, którzy zrezygnują ze startu zwrócimy 100% opłaty startowej. Prosimy osoby, które chcą otrzymać zwrot wpisowego o napisanie maila do organizatora na adres biuro@bieg-jonca.pl Po otrzymaniu maila wdrożymy odpowiednie procedury zwrotu opłat, które są dość czasochłonne i dlatego prosimy uczestników o cierpliwość. Na maile w sprawie rezygnacji ze startu i zwrotu opłat czekamy do 30 kwietnia 2021 r.

• Przepisanie pakietu startowego na inną osobę to trzecia z możliwości. Taka opcja będzie dostępna po ponownym otwarciu rejestracji.

• W przypadku grup szkolnych: jeśli nowa data biegu nie będzie dogodna dla zawodnika, to istnieje możliwość przeniesienia opłaty na innego ucznia lub jej zwrotu. Nauczyciele będą mieli możliwość zmiany składu reprezentacji poprzez wycofanie ucznia/ów i wprowadzenia na listę zgłoszeń danych nowego zawodnika/ów

W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o wiadomość na adres biuro@bieg-jonca.pl

Organizatorzy”