W minioną sobotę 15 września, w Racocie grupa dziewcząt naszej szkoły wraz z rodzicami,  wzięła udział w XXV Biegu Olimpijskim, który został nazwany imieniem zmarłej niedawno Ireny Szewińskiej, najwybitniejszej polskiej lekkoatletki, zdobywczyni  7 medali olimpijskich.

Bieg uświetniła swoją obecnością dwukrotna mistrzyni olimpijska  Anita Włodarczyk oraz m.in. Andrzej Wróbel, trzykrotny mistrz paraolimpijski w lekkiej atletyce,  Dariusz Woźniak, złoty medalista z Barcelony w pięcioboju; Andrzej Głyda, kościański olimpijczyk; Jaromir Radke, olimpijczyk, łyżwiarz.

Podczas ceremonii otwarcia wciągnięto na maszt flagę olimpijską i zapalono znicz olimpijski, czego dokonał Jaromir Radke.

I jak co roku, uczestnicy biegu , a było ich ponad 2 tysiące, mieli do pokonania dystans ok. 5000m. Wszystkie dziewczynki z towarzyszącymi im Rodzinami, bez problemu ukończyły bieg i mogły się poczuć zwyciężczyniami, bo zgodnie z ideą biegu:  ,,każdy, kto stanął na starcie już zwyciężył, choćby przybiegł ostatni”. Na mecie wszyscy otrzymali dyplomy i wzięli udział w losowaniu cennych nagród, m.in. 25 rowerów i skutera.  Tu uśmiechnęło się do nas szczęście. Rodzina uczennicy z klasy 6 wylosowała rower!

Gratulujemy uczennicom i ich Rodzinom udziału w biegu oraz aktywnie spędzonego czasu.

Serdecznie zapraszamy za rok, bo naprawdę warto!