Dobiegł końca nasz szkolny projekt Na szlaku z wujkiem Karolem.

Wszystkie nasze działania zgłoszone zostały do ogólnopolskiego projektu Dar na stulecie urodzin Jana Pawła II (http://www.darna100.pl/o-projekcie/). Organizatorzy spisali wszystkie inicjatywy w księdze, która została złożona jako wotum w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, w dniu Jego setnych urodzin.

W naszych działaniach znalazły się: wirtualna zielona szkoła, lekcje z Janem Pawłem II, różaniec w wirtualnej przestrzeni.  Było też 100 przysiadów na Stulecie Urodzin, których  wykonano w sumie  3900, a rekordzistka wykonała ich aż 700!

W ramach lekcji plastyki uczennice wykonały ciekawe prace związane z życiem Jana Pawła II.  Można było wykonać pracę na wybrany przez siebie temat: ,,Jan Paweł 2 w mojej rodzinie’’ lub ,,Sceny z życia JP2’’. Poniżej prezentujemy prace uczennic klas IV-VIII

Odbyły się też konkursy, a oto ich wyniki:

Szkolny Konkurs Poetycki  ,, Byłeś z nami i dla nas, teraz my przychodzimy do Ciebie’’

Z ogromną radością mamy zaszczyt poinformować, że pierwsze i jedyne miejsce w Szkolnym Konkursie Poetyckim „Byłeś z nami i dla nas, teraz my przychodzimy do Ciebie”, którego celem było przede wszystkim wspomnienie Jana Pawła II i jego nauczania  w 100. rocznicę urodzin, zajęła  Zofia Wachowiak z klasy 7.

Zosiu,

wielkie gratulacje. Twój wiersz, utrzymany w dziękczynnej konwencji,  przekazuje to, co dla Jana Pawła II było najcenniejsze. W tym serdecznym, poetyckim wyznaniu,  Jan Paweł II jawi się nam, jako bliski towarzysz codziennych radości i niedoli, za co w dzisiejszych czasach, My Młodzi i My Starsi, powinniśmy odczuwać ogromną WDZIĘCZNOŚĆ.

Szkolny Konkurs Muzyczny  ,,Domowe nutki dla Jana Pawła II ‘’

Do konkursu zgłosiły się 3 dziewczynki:

Kasia Stolińska

Małgosia Lipińska

Tosia Hudziak

oraz cztery  Rodziny:

Rodzina Plebańskich (Julianka, klasa IV)

Rodzina Michalskich (Klara, klasa VII)

Rodzina Stolińskich (Kasia, klasa V)

Rodzina Hudziaków ( Gabrysia klasa VIII, Tosia klasa II, Klara klasa startowa)

Wszystkie wykonania utworu ,,Moje miasto Wadowice’’, zarówno w kategorii Solistek jak i Rodzin zostały ocenione bardzo wysoko.  Każde z nich zachwycało swoją inną, wyjątkową aranżacją, dlatego też wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.

Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Tatrzańskie wędrówki z wujkiem Karolem’’

Do konkursu zgłosiło się 5 dziewczynek, które powędrowały z Janem Pawłem II tatrzańskimi szlakami, wykonując piękne prace plastyczne.

I miejsce – Zuzanna Wolańska, klasa I

II miejsce – Klara Szewczyk, klasa II

III miejsce – Bogumiła Słomian, klasa II

wyróżnienia – Ania Bielecka, Anna Zdrojewska, klasa II

W  Szkolnym Quizie Wiedzy o Janie Pawle II.

pierwsze miejsce zajęła Kasia Stolińska, odpowiadając bezbłędnie na wszystkie pytania. Brawo!

Dyplomy i nagrody zostały wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów!

Dziękujemy serdecznie wszystkim dziewczynkom i Rodzicom za udział w projekcie oraz wszystkim zaangażowanym nauczycielkom.

A papieski tort urodzinowy, na który zaprasza Pani Dyrektor musi jeszcze poczekać…