Informujemy, że 13.03.2013 r. o godz.16.30 w Horyzontach odbędzie się wykład otwarty dotyczący gotowości szkolnej dzieci. Wykład kierowany jest do nauczycieli i rodziców. Temat wykładu to Gotowość szkolna: gotowość dziecka+gotowość szkoły=owocne spotkanie. O gotowości szkolnej dziecka opowie nam dr Karolina Appelt – żona Tomka, mama 3 synów i córeczki , pracownik naukowy UAM w Zakładzie Psychologii Socjalizacji i Wspomagania Rozwoju.

Poruszane będą następujące zagadnienia:
– co to znaczy być gotowym, co to jest gotowość szkolna, jakie są jej aspekty, przejawy w funkcjonowaniu dziecka
– gotowość dziecka do szkoły i gotowość szkoły do przyjęcia dziecka – interakcyjne ujęcie
– metoda diagnozy wczesnoszkolnej
– przejście do nowego sposobu uczenia się na sposób szkolny, pod kierunkiem nauczyciela
– budowanie szkolnej gotowości jako proces rozwoju a nie stan w życiu dziecka
– obawy rodziców związane  z pójściem dziecka do szkoły

Osoby zainteresowane wykładem proszę o zgłaszanie swojej obecności na ten adres do 8 marca.

Serdecznie zapraszamy.

Zamieszczamy prezentację z tego wykładu.