W czwartek 30 marca uczennice z klas od IV do VI wraz z nauczycielkami wybrały się na Uniwersytet Ekonomiczny, a by wziąć udział w projekcie Biznes Junior. Dziewczynki wysłuchały wykładu nt. oszczędzania, rozwiązywały tematyczne rebusy i łamigłówki oraz wykonały skarbonki- świnki z butelek po wodzie mineralnej.
biznes-junior-e1440451195366Tematem przewodnim tegorocznej edycji projektu są zagadnienia związane z oszczędnościami oraz bankowością.

Biznes Junior to projekt dedykowany uczniom szkół podstawowych, w szczególności klas 4-6, mający na celu przekazanie im wiedzy związanej z podstawowymi pojęciami z zakresu gospodarki, ekonomii czy bankowości w kreatywny i przystępny sposób.

Spotkania oparte w głównej mierze na zajęciach praktycznych i zabawach grupowych prosto i zrozumiale wprowadzają dzieci w określoną tematykę, rozwijając ich zainteresowanie przedsiębiorczością.

Głównym celem projektu jest zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami z zakresu gospodarki, ekonomii, biznesu oraz zaszczepienie postawy proaktywnej od najmłodszych lat. Zajęcia mają stymulować kreatywność i innowacyjne myślenie u dzieci.

V__0ECAV__8E79